Erkeklerde Meme Büyümesi Jinekomasti ve Çözümü

Jinekomasti - Erkeklerde Meme Büyümesi

Yanlış beslenme ya da hormonel bozukluk sebebi ile erkeklerde meme büyümesi yani jinekomasti sıklıkla gözlemlenen bir sorundur. Op. Dr. Bülent Cihantimur bu sorunun günümüz teknolojisi ile kolaylıkla çözüme kavuştuğunu Estetik İnternational da bu konu da çok uzman bir kadro bulunduğundan bahsetti bizlere.

Bazen aşırı kilo almaya da sebebiyet veren yanlış beslenme bazen doping ve benzeri ürünlerin kullanımı erkeklerde meme ucu büyümesi jinekomastiye sebep olmaktadır. Bu konu dış görünümü etkilediği gibi meme ucunda aşırı hassasiyete de sebep olur. Gömlek giydiğiniz zaman bile acı çekebilir ya da oldukça rahatsız olabilirsiniz. İş böyle olunca psikolojik sorunlarda ortaya çıkabilir. 

Jinekomasti - Erkeklerde Meme Büyümesi

Bu problemin kolay bir yöntemi bulunuyor. Bir kaç milimetre çapında ufak bir delik açılarak endoskopik olarak fazla olan yağ dokusu dışarı çekilmektedir. Hasta aynı gün taburcu edilir ve işine gücüne bakabilir. Ufak delik zaman içerisinde neredeyse kaybolur ve asla bu operasyon acemi gözler tarafından anlaşılmaz. Böylece kalıcı olarak bu sorununuzdan kurtulma şansınız olabilir.

Okumaya devam et “Erkeklerde Meme Büyümesi Jinekomasti ve Çözümü”