Erkeklerde Meme Büyümesi Jinekomasti ve Çözümü

Yanlış beslenme ya da hormonel bozukluk sebebi ile erkeklerde meme büyümesi yani jinekomasti sıklıkla gözlemlenen bir sorundur. Op. Dr. Bülent Cihantimur bu sorunun günümüz teknolojisi ile kolaylıkla çözüme kavuştuğunu Estetik İnternational da bu konu da çok uzman bir kadro bulunduğundan bahsetti bizlere.

Bazen aşırı kilo almaya da sebebiyet veren yanlış beslenme bazen doping ve benzeri ürünlerin kullanımı erkeklerde meme ucu büyümesi jinekomastiye sebep olmaktadır. Bu konu dış görünümü etkilediği gibi meme ucunda aşırı hassasiyete de sebep olur. Gömlek giydiğiniz zaman bile acı çekebilir ya da oldukça rahatsız olabilirsiniz. İş böyle olunca psikolojik sorunlarda ortaya çıkabilir. 

Jinekomasti - Erkeklerde Meme Büyümesi

Bu problemin kolay bir yöntemi bulunuyor. Bir kaç milimetre çapında ufak bir delik açılarak endoskopik olarak fazla olan yağ dokusu dışarı çekilmektedir. Hasta aynı gün taburcu edilir ve işine gücüne bakabilir. Ufak delik zaman içerisinde neredeyse kaybolur ve asla bu operasyon acemi gözler tarafından anlaşılmaz. Böylece kalıcı olarak bu sorununuzdan kurtulma şansınız olabilir.

 

Eskiden bu yöntem yoktu maalesef hasta kesiler yolu ile kan damarlarını da içeren yağ öbeğinden uzun uğraşlarla kurtarılıyor ve elbette bu hasta aiçin acılı bir süreç oluyordu. Şimdilerde ufak bir delikten yapılan endeskopik bir operasyon ile kalıcı çözümler üretebiliyor doktorlarımız. Kişiler sosyal hayatlarında oldukça ağır psikolojik sorunlar yaşıyorlar belki kendileri ile dalga geçiliyordu ama artık ufak bir operasyon ile bu sorundan kurtulmak mümkün oluyor.

Jinekomasti sizin kaderiniz değil ve siz isterseniz hemen kurtulmanız mümkün.

Kaynak: http://memeestetigi.info.tr/22-jinekomasti/51-jinekomasti.html

Bir Cevap Yazın